pondělí 26. prosince 2011

Stížnost-upozornění primátorovi Prahy a zastupitelstvu MHMP.

                                                                                                                                                      27.12.2011                                                                                                                                                                        
     
Stížnost-upozornění na „životu-nebezpečné“ poměry v tzv.„Domově pro seniory“ (DS) v Heřmanově Městci, jehož „zřizovatelem“ je Magistrát hl.m. Prahy (MHMP).


 Komu:
            Primátor hl.m. Prahy Mudr.Bohuslav Svoboda a Zastupitelstvo hl.m. Prahy.

           Vážení, „opakovaně“ Vás upozorňuji na „poměry“ v „Domově pro seniory“ v Heřmanově Městci.

Tentokrát Vás chci upozornit „opakovaně“ hlavně na „shovívavý přístup“ vedení DS k „agresivním“ klientům DS, kteří „často pod vlivem alkoholu slovně i fyzicky „napadají“ jiné klienty, vyhrožují jim třeba „zabitím“ hlavně těm, kteří se z nějakého důvodu „znelíbili“ vedení DS. „Agresivní“ klienti jsou si „vědomí“ toho, že těchto „případech“ jim ze strany vedení DS „nehrozí žádny postih“.
     Naopak, jak jsem se měl možnost „na vlastní kůži“ sám přesvědčit „doplatí na to ten, kdo si na toto  „napadání“ stěžuje. Případní svědci jsou pak „sociálním úsekem“ DS „ovlivňování aby svůj názor změnili“.

  Vedení DS se mimo jiné „snaží oddálit řešení“ takových „případů“ pokud možno „na poslední chvíli“.

    Poslední „případ napadení“ se zde odehrál v pondělí 26.12.2011, kdy jsem byl během dne několikrát „bezdůvodně“slovně napadán některými těmito „agresivními“ klienty, zřejmě „opět pod vlivem alkoholu“. Poté co mně bylo jedním z nich který byl ve svém „jednání“až „nepříčetný“ opakovaně „vyhrožováno zabitím“, jsem byl nucen „schovat se na pokoj“ odkud jsem pak zavolal policii.

      „Nebylo to poprvé“ když jsem „z obavy o život“ v tomto „zařízení“ volal policii.

      Dále Vám chci „opět“ připomenout „bývalého“ klienta „po vážné mozkové příhodě, napůl ochrnutého“, který se „provinil pouze tím že, že mněl problémy s močením“. Při řešení  těchto jeho „problémů“ mu „pečující“ personál „nebyl vůbec nápomocen“. Hlavně však, měl svůj názor na to, co se děje v DS“ a „dával ho otevřeně najevo“. To byl „hlavní důvod“ proč tohoto klienta ředitelka DS pí.Málková „s vědomím odpovědných“ úředníků a zastupitelů MHMP „vyhodila“ z DS málem „na ulici“.
         Aby nemusel bydlet na ubytovně „mezi opilci“, bydlí v podnájmu  4.kategorie.

      Jestlipak Vás dál zajímá „osud“ tohoto „zdravotně těžce postiženého člověka“?  Zřejmě ne.

   Více se „zviditelníte“ např. „při rozdávání polévky“ na náměstí, náhodným kolemjdoucím „za velkého zájmu příslušných médii“.
        „Domov pro seniory“ bude v roce 2012 „slavit“ 60 let svého „vzniku“.

   Nezbývá než jeho klientům do Nového roku a dalších let popřát: „Aby žádný z nich v budoucnu nezažil něco podobného o čem Vám teď píší anebo podobné situace, o kterých se píše na web-stránkách //Seznam//aginaj.sweb.cz // nebo //Gogole// rozhodny.blogspot.com // a // rozhodnyj.blogspot.com //. Aby tento Domov opravdu splňoval všechny požadavky, záměry a cíle, kvůli kterým byl zřízen“.   

   To by však muselo dojít k „velikým změnám“ i na MHMP.


         Alojz Janiga,  Masarykovo náměstí 37, Heřmanův Městec 53803.                                                                                    

Žádné komentáře:

Okomentovat